خوشنویسی انگلیسی

موسسه،دوره خوشنویسی انگلیسی را  با روش ابتکاری و منحصر به فرد برای اولین بار در ایران بصورت آکادمیک برگزار میکند. این دوره ها شامل ۲ دوره مقدماتی(دستخط پیوسته انگلیسی Cursive Writing )و دوره پیشرفته( زیبا نویسی، تندنویسی و رعایت ظریف کاری و نمونه های دیگرCursive(میباشد که طول هر دوره ۱۵ جلسه میباشد که هر هفته یک جلسه برگزار میگردد.
محتوی دوره مقدماتی :
در دوره مقدماتی فراگیر دست خط پیوسته انگلیسی (Cursive  writing) را به طور کامل با روش ابتکاری و منحصر به فرد و وسایل خاص (شامل قلم مخصوص ، کاغذ مخصوص و جزوه خاص تهیه شده توسط مدرس و ….)  فرا می گیرد که در ۸ جلسه اول شکل پیوسته حروف کوچک و بزرگ و اعداد و جهت درست نوشتن آنها آموزش داده می شود و فراگیر در کلاس سر مشق می گیرد و نوشتن کلمه با استفاده از حروف آموزش داده شده را تمرین می کند . در ۵ جلسه بعدی فراگیر نوشتن متن را تمرین می کند و ضمن دقت ، سرعت نوشتن را هم بالا می برد .
دو جلسه پایانی شامل دو آزمون می باشد که یک آزمون سرعت و دیگری دقت را می آزماید ، هم چنین در پایان ترم فراگیر یک پروژه کلاسی با دست خط خودش با انواع نوشت افزار و به شکل تزئینی ارائه می دهد.
ارزشیابی بر اساس کار کلاسی ، ارائه پروژه ترمی و دو آزمون دقت و سرعت از ۱۰۰ نمره محاسبه می شود و با توجه به نمره کسب شده از ۱۰۰ فراگیر به ترتیب از بالاترین سطح به پایین ترین سطح درجه master,Excellent T very goodT Well done را کسب می کند و در پایان گواهینامه معتبر برای فراگیر صادرمی شود.
هدف دوره Cursive  writing:
به طور کلی هدف این دوره زیبا نویسی و تند نویسی می باشد که در پایان جلسه ۱۵ زبان آموز این دو مهارت را فرا می گیرد . از آنجایی که تند نویسی در قسمت Writing آزمون های
مختلف به ویژه آزمون IELTS نقش عمده ای دارد و هم چنین نگارش باخط زیبای Cursive  امتیاز ویژه ای در محاسبه نمره Writing آزمون IELTS دارد ، گذراندن این دوره در این زمینه کمک شایانی به زبان آموزان می کند.

نکته مهم :

زبان آموزان دوره های زبان آلمانی و فرانسه و … که حروف مشترک با زبان انگلیسی دارند نیز می توانند در این دوره شرکت نمایند .

برای فراگرفتن دوره commic (دست خط فانتزی ) و نمونه های دیگر (Cursive  )  به مدرس کلاس مراجعه شود .

منابع آموزشی :
۱٫جزوه تهیه شده توسط مدرس
۲٫کتاب  Cursive Writing
۳٫متن های گرفته شده از منابع مختلف و  Internet
از آنجائیکه تندنویسی در قسمتWriting  آزمونهای مختلف به ویژه آزمونIELTS  نقش عمده ای دارد و همچنین نگارش با خط زیبایCursive امتیاز ویژه ای در محاسبه نمرهWriting  آزمونIELTS  دارد ، گذراندن این دوره در این زمینه کمک شایانی به زبان آموزان می کند.
                                    

نظرات