آزمون های بین المللی کودکان

پیشینه آزمون های YLE                                                                                                                                                    

.                                      

از سال ۱۹۹۳ تاکنون دانشگاه کمبریج طرحی را در رابطه با ارزیابی سطح زبان کودکان و نوجوانان(۷ تا ۱۲ سال) که به آموختن زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم اشتغال دارند، در دست دارد. امتحانات مربوط به این بخش با عنوان YLE شناخته می شوند.

امتحانات YLE دارای سه سطح بوده (Starters, Movers, Flyers) و به گونه ای طراحی شده اند که بتوانند روش جامعه را برای سنجش معلومات زبان آموزان مقطع ابتدای در اختیار بگذارند. از نظر سطح زبان این آزمون ها اولین گام به سمت امتحانات اصلی دانشگاه کمبریج نظیر KET و PET   ( ویژه بزرگسالان ) هستند.

.

اهداف آزمون های YLE

 

اهداف این آزمون ها عبارتند از:

  1. ارایه نمونه هدفمند و مرتبط با کاربرد زبان
  2. ارزیابی دقیق و منصفانه
  3. ایجاد تصور اولیه مثبت از یک تست بین المللی در ذهن کودکان
  4. ارتقا روش های مؤثر یادگیری و آموزش
  5. ترغیب به ادامه آموزش و یادگیری

 

برگزاری آزمون های YLE

.                                                           

برگزاری آزمون های YLE این امکان را برای علاقمندان فراهم می اورد تا در کنار آموزش زبان نسبت به اخذ مدرک بین المللی YLE در سطحی متناسب با میزان دانش خود اقدام نمایند. گفتنی است کلیه داوطلبانی که در گروه سنی ۷ تا ۱۲ سال قرار دارند صرف نظر از موسسه ای که در آن مشغول به تحصیل هستند می توانند جهت شرکت در آزمون ها اقدام نمایند.

این آزمون کمبریج ESOL ، اغلب اولین تجربه یک کودک از امتحانات است و تاکید بسیار زیادی بر ایجاد یک تجربه مثبت دارد. این مسئله در آزمونهای تمرینی مصور و یاداشتهای معلمان ، با ایده های عملی برای هر یک ازسه آزمون کمبریج YLE  با عنوانهایStarter, mover و flyer منعکس شده است.

YLE دارای سه سطح می باشد. سطح اول، starter  است که مختص کودکان با مهارت های بسیار ابتدایی است. کودکان تشویق می شوند تا در سطوح بعدی mover و flyer پیشرفت کنند.

 

زبان آموزان  در هر یک از زمینه های مهارتی Cambridge Shieldsکسب کرده و گواهینامه هایی در پایان هر سطح به آنها تعلق می گیرد.

دانش آموزان در سطح flyer  می توانند هدف خود را بر دو آزمون اصلی انگلیسی کمبریج بگذارند ، آزمون کلیدی زبان انگلیسی  ((KET  یا آزمون کلیدی زبان انگلیسی برای مدارس (KETS) و آزمون زبان انگلیسی مقدماتی (PET)  یا آزمون زبان انگلیسی مقدماتی برای مدارس (PETS). این مهارت ها دروازه ای رو به طیف گسترده از آزمون های زبان انگلیسی برای تمام سطوح و اهداف هستند.در رابطه با سطوح مختلف دوره YLE،  گروه امتحانی زیر در این دپارتمان برگزار می شوند که عبارتند از:

-MOCK YLE: Starters, Movers, Flyers-

 

(YLE (Mock

.                                                        

علاقمندان به شرکت در امتحان اصلی و اخذ مدرک دانشگاه در سطح مربوطه،  می توانند نخست در آزمون  YLE (Mock) که یکی از آزمون های گذشته دانشگاه و یا یکی از نمونه سوالات طراحی شده توسط دانشگاه است، شرکت نمایند. هدف از این آزمون ارزیابی میزان آمادگی داوطلب جهت

شرکت در آزمون اصلی دانشگاه است. مدت زمان این آزمون بسته به سطح برگزاری آن بین ۹۰ تا ۱۲۰ دقیقه به طول می انجامد.  این امتحان در ۲ بخش Listening و Reading & Writing برگزار می گردد.

 

لوازم و وسایل ضروری جهت روز آزمون

.                                                        

داوطلبان باید علاوه بر همراه داشتن مداد سیاه (به تعداد کافی) مداد تراش و پاک کن، یک جعبه مداد رنگی شامل رنگ های زیر را به همراه داشته باشند:

–         سیاه                    – صورتی

–          آبی                     – بنفش

–         قهوه ای                – قرمز

–         سبز                     – زرد

–         خاکستری             –  نارنجی

نظرات